Dziś decyzja PE ws. rosyjskiej propagandy wymierzonej w Unię

Parlament Europejski ma dziś zagłosować nad rezolucją na temat wymierzonej w Unię Europejską propagandy Rosji i tzw. Państwa Islamskiego. Autorem projektu nt. unijnej komunikacji strategicznej w celu przeciwdziałania wrogiej propagandzie stron trzecich jest Anna Fotyga, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk postuluje m.in. wzmocnienie grupy zadaniowej ds. strategicznej komunikacji, działającej przy Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych.

W październiku Komisja Spraw Zagranicznych PE przyjęła dokument zdecydowaną większością. Dziś trafi on pod głosowanie całej izby.

Wiele państw w ostatnim czasie zdało sobie sprawę ze skali rosyjskiej propagandy i dezinformacji – mówiła podczas debaty Anna Fotyga.

– Od pewnego czasu, jeśli chodzi o propagandę rosyjską, sytuacja jest w pewien sposób klarowna, gdyż po aneksji Krymu i agresji rosyjskiej we wschodniej Ukrainie wiele zachodnich demokracji znakomicie zdaje sobie sprawę z działań dezinformacji, manipulacji i propagandy rosyjskiej – podkreśliła poseł do PE.

Podczas debaty europosłowie zwracali uwagę na ważne aspekty raportu, takie jak wzmacnianie niezależnych mediów poza Europą i ich promowanie. Unijni politycy wskazali na konieczność znacznego zwiększenia środków na przeciwdziałanie rosyjskiej propagandzie.

Zapisom raportu przeciwstawiły się skrajne siły w Parlamencie Europejskim,  m.in. komuniści i skrajna prawica.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl