fot. flickr.com

Koniec kryzysu rządowego we Włoszech 

Kryzys rządowy we Włoszech dobiega końca. 79 procent członków włoskiego Ruchu Pięciu Gwiazd opowiedziało się w internetowym głosowaniu za utworzeniem rządu z centrolewicową Partią Demokratyczną. To oficjalny wynik konsultacji, który otwiera drogę do powołania nowego rządu. 

Członkowie Ruchu Pięciu Gwiazd przez 9 godzin głosowali nad tym, czy połączyć się ze swoim wieloletnim wrogiem – Partią Demokratyczną. Do tego na swoim profilu na facebooku zachęcał dotychczasowy premier Giuseppe Conte.

– Musicie i musimy zmierzyć się z trudnym wyzwaniem. Rozumiem wasze wątpliwości, ale istnieje wyjątkowa okazja, aby pokazać, że naprawdę możemy zreformować ten kraj i zrobić niezwykłe rzeczy, jeśli prawdziwym i autentycznym celem, do którego dążymy, jest dobro wszystkich Włochów  – mówił Giuseppe Conte.

Swój głos oddało prawie 80 tys. osób. 63 tys. z nich poparło powołanie gabinetu. Na jego czele stanie Giuseppe Conte. To pierwsze tego typu konsultacje. Dla Ruchu 5 Gwiazd ich wynik jest wiążący.

– To nasze ugrupowanie jest gwarantem stabilności kraju, choć zarzucano nam coś zupełnie innego. Jesteśmy zadowoleni z pracy w ostatnim miesiącu. Jestem bardzo dumny z głosowania i z rządu, który powstanie – mówił na konferencji prasowej, tuż po ogłoszeniu wyników, lider Ruchu Pięciu Gwiazd Luigi Di Maio.

Dodał, że teraz jest czas na ostatni krok – decyzję, kto wejdzie w skład nowego rządu. Prace nad jego powołaniem muszą przebiec bardzo szybko, bo do 15 października Rada Ministrów musi przygotować projekt budżetu na przyszły rok.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl