fot. pixabay.com

Włochy: od 1 czerwca wjazd do kraju bez przepustki COVID-19

Od 1 czerwca przy wjeździe do Włoch nie będzie już wymagana przepustka COVID-19 – poinformowało w poniedziałek tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Resort ogłosił, że nie przedłuży obowiązku posiadania tzw. Green Pass, który wygasa z końcem maja.

W środę przestanie obowiązywać jedno z ostatnich obostrzeń, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Do 15 czerwca wymagane będą maseczki w kinach, teatrach, salach koncertowych oraz we wszystkich środkach transportu – od autobusów i metra po samoloty.

Minister zdrowia Roberto Speranza wyjaśnił w weekend, że jego resort zdecyduje, czy wymóg maseczek w komunikacji zostanie definitywnie zniesiony, czy też pozostanie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl