fot. pixabay.com

Koniec akcji ratunkowej w kopalni złota w Rosji; 13 górników uznano za zmarłych

Rosyjskie władze ogłosiły w poniedziałek, że zakończyły akcję ratunkową w kopalni złota w obwodzie amurskim, gdzie w połowie marca 13 górników utknęło pod ziemią. Zostali oficjalnie uznani za zmarłych – poinformowało Radio Wolna Europa.

Górnicy utknęli na głębokości około 125 metrów. W akcji ratunkowej uczestniczyło około 200 ratowników, którzy przy użyciu pomp próbowali wydobyć wodę, która zalała kopalnię.

Kopalnia złota Pionier, jedna z największych w Rosji, znajduje się w obwodzie amurskim w azjatyckiej części Rosji i jest oddalona o ponad 5 tys. kilometrów na wschód od Moskwy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl