Kongo: zamordowano 52-letniego kapłana

W Republice Konga został zabity52-letni ksiądz. Jest on już 13 kapłanem zamordowanym w tym roku na świecie. Ks. Joseph Mulimbi Nguli był proboszczem w parafii św. Marcina w mieście Katuba.

Kapłan został zaatakowany przez zamaskowanych i uzbrojonych sprawców w piątek w nocy, gdy wracał z wypoczynku u rodziny. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy na niego czekali, a gdy tylko się pojawił oddali w jego kierunku śmiertelne strzały.

Motywy zbrodni bada miejscowa policja.

W tym roku na świecie zamordowanych zostało 29 pracowników duszpasterskich: 13 księży, 8 sióstr zakonnych, 3 pracowników Caritas, 1 seminarzysta i 4 katechistów.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl