Konferencja dot. koncepcji zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich

W Sejmie odbywa się dziś konferencja dot. koncepcji zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Uczestnicy spotkania dyskutują też nad bieżącymi problemami występującymi w polskim rolnictwie. Organizatorem konferencji jest Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W spotkaniu, które rozpoczęło się o godzinie 10.00 w Sali kolumnowej, biorą udział m.in. wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki, parlamentarzyści oraz prelegenci ze szkół wyższych, a także branż związanych z rolnictwem.

Poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podkreśla, że jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju wydarzenia.

– Myślę, że konferencja będzie bardzo udana. Widać, że jest zapotrzebowanie, bo na zaproszenie  odpowiedziało 250 osób. Tak że będzie to duża konferencja. Widać, że są tematy, którymi żyją polscy rolnicy i na które chcą na te tematy dyskutować – to jakby najważniejsza sprawa, która o tym mówi. Oczywiście również potrzebne są i wnioski, dlatego że każdy chce posłuchać o tych problemach. Bo aby można było rozwiązać problem, trzeba go najpierw usłyszeć – mówi Robert Telus.

W ubiegłym tygodniu w Senacie minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przedstawił informacje dot. Programu Działań Ministerstwa na lata 2015-2019.

Podkreślał wówczas, że rolnictwo, produkcja żywności oraz rozwój obszarów wiejskich są strategicznymi zadaniami państwa, które zostały wpisane do tzw. planu Morawieckiego na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl