Koncert kolęd poświęcony ofiarom smoleńskim

Dziś o godzinie 15.00, w kościele św. Klemensa przy ul. Karolkowej w Warszawie, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Artystów Scen Warszawskich m.in. aktorki Haliny Łabonarskiej oraz dzieci.

Uroczyste kolędowanie to kolejny pomnik, który wpisuje się w tradycję czczenia i upamiętniania ofiar smoleńskiej tragedii. Świadczy on również o solidarności i wsparciu Polaków dla tych, którzy w tej katastrofie stracili najbliższych.

Organizatorom koncertu zależy na integracji tych wszystkich, którym zależy na podtrzymywaniu ducha pamięci, dążeniu do prawdy oraz zaangażowaniu w modlitwę w intencji osób, które zginęły pod Smoleńskiem.

– Organizujemy wszystko sami, z własnej inicjatywy, z porywu serca. Największy nacisk kładziemy na modlitwę. Jest ona bowiem naszą drogą do zbawienia i tą drogą chcemy wspólnie przejść, pomagając także tym, którzy odeszli, aby razem z nimi trafić przed oblicze Pana – podkreślił Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego.

Zaproszenie na koncert, który będzie również połączony ze spotkaniem opłatkowym rodzin smoleńskich, skierowane jest do wszystkich sympatyków, przyjaciół oraz parafian. Do wspólnego kolędowania oraz modlitwy zaprasza osobiście również senator Beata Gosiewska.

 – Serdecznie zapraszam wszystkich Polaków, którym bliska jest Polska i jej sprawy, aby przyszli, pomodlili się z nami oraz upamiętnili naszych bliskich. Mówi się, że tak długo żyje człowiek, jak długo żyje pamięć o nim. Podtrzymywanie pamięci jest dla nas bardzo ważne. Myślę, że poza rodzinami, wszystkim Polakom na tym zależy. Zapraszam wszystkich, do których dotrze informacja by przyszli wspólnie kolędować i modlić się – powiedziała Beata Gosiewska.

kolenda

RIRM

drukuj