Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji odzyskała 6,5 mln zł

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji odzyskała od gen. Mariana Robełka 6,5 mln zł. Pieniądze to zwrot nienależnego świadczenia za nieruchomość przy ul. Mokotowskiej 40. Środki wpłynęły już do miejskiej kasy.

Poseł Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej, podkreśla, że to duży sukces, który jest dowodem na skuteczność działań komisji.

– Jest to duży sukces komisji, bo zarzucano jej, że będzie działać nieskutecznie, a procedury będą przewlekłe. Tymczasem okazuje się, że osoby takie jak gen. Marian Robełek same wpłacają pieniądze na konto miasta po decyzji zwrotowej. W związku z tym komisja jest ciałem, które działa bardzo sprawnie i w dobrze pojętym interesie miasta stołecznego Warszawy i mieszkańców, czego nie można powiedzieć o władzach w warszawskim ratuszu – mówi Paweł Lisiecki.

Nieruchomość przy ul. Mokotowskiej została zreprywatyzowana w 2012 roku. Decyzję w tej sprawie prezydent miasta stołecznego Warszawy wydała z naruszeniem prawa.

Komunistyczny generał Marian Robełek odkupił prawa do kamienicy za 850 tys. zł., podczas gdy nieruchomość jest warta około 40 mln zł.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji rozprawę w sprawie Mokotowskiej przeprowadziła w połowie lipca tego roku. A decyzję zwrotową w sprawie nieruchomości uchyliła w sierpniu.

RIRM

drukuj