Doradcy NATO spotkają się w Warszawie

W Warszawie odbędzie się dziś spotkanie doradców ds. bezpieczeństwa z dziewięciu państw wschodniej flanki NATO. Polskę będzie reprezentował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch, a spotkanie zainauguruje prezydent Andrzej Duda.

Rozmowy będą dotyczyły między innymi stanowiska państw na lipcowy szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie.  Stanowią one kontynuację rozmów w tym formacie, zapoczątkowaną listopadowym spotkaniem prezydentów w Bukareszcie.

Ważne jest, aby państwa wschodniej flanki NATO przed i w trakcie zbliżającego się szczytu mówiły jednym głosem – mówi poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

– Bardzo cieszy fakt, że i rząd poprzez ministerstwo obrony narodowej, ministerstwo spraw zagranicznych jak również i pan prezydent bardzo aktywnie uczestniczą w tych przygotowaniach, żeby to wspólne stanowisko zostało podjęte. Widać, że tutaj tych spotkań pomiędzy państwami, które są na wschodniej flance NATO jest sporo. Ważne jest, abyśmy wzmocnili obecność wojsk NATO w tej części Europy, żebyśmy przede wszystkim mogli czuć się bezpieczniej i te działania są właśnie podyktowane w tym celu, aby wschodnia flanka została wzmocniona – zaznacza poseł Wojciech Skurkiewicz.

Poseł Wojciech Skurkiewicz poinformował, że dziś odbędzie się też spotkanie członków Prezydium Komisji Obrony Narodowej z ich odpowiednikami z parlamentu Łotwy.

Na początku listopada 2015 r. przywódcy dziewięciu krajów wschodniej flanki Sojuszu podpisali w Bukareszcie wspólną deklarację. Wyrazili w niej zaniepokojenie agresywną postawą Rosji i poparli zrównoważoną obecność NATO w regionie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl