fot. PAP/Rafał Guz

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje b. dyrektora kontroli skarbowej z Bydgoszczy

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT rozpoczęła przesłuchanie b. dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy Zbigniewa Stawickiego. To jeden z dwojga świadków, których komisja ma przesłuchać w środę – zeznawać ma jeszcze urzędniczka z resortu finansów.

Powołana na początku lipca 2018 r. komisja ds. VAT ma zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Komisja we wtorek przesłuchała b. dyrektora biura ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej Krzysztofa Parchimowicza. Od swojego powstania komisja ds. VAT przesłuchała już wielu świadków, w tym większość wiceministrów finansów z badanego okresu oraz dwukrotnie Jana Vincenta Rostowskiego, byłego szefa tego resortu.

Po zakończeniu przesłuchania Stawickiego przed komisją ma stawić się b. zastępca dyrektora departamentu podatku od towarów i usług Ministerstwa Finansów Beata Rogowska-Rajda.

PAP/RIRM

drukuj