fot. flickr.com

Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha S. Nowaka 23 maja

Przesłuchanie byłego ministra transportu w rządzie PO-PSL Sławomira Nowaka przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold odbędzie się zgodnie z harmonogramem – 23 maja – wynika z dzisiejszego wpisu Nowaka na Twitterze.

„Przed chwilą (1szy raz) zadzw. i (1szy raz) napisała SMS uprzejma Pani z sek.kom.śledczej. Wszystko ustaliliśmy. Wezw.na 23.05. Można? Można!” – głosi najnowszy wpis Nowaka na jego koncie na Twitterze.

Na początku dzisiejszego posiedzenia komisji śledczej, ok. godz. 10.00 Małgorzata Wassermann poinformowała, że jest problem z kontaktem z Nowakiem. Jak relacjonowała, 14 kwietnia br. jego żona odebrała wezwanie na przesłuchanie, ale komisja nie może skontaktować się z Nowakiem telefonicznie, by potwierdzić, czy stawi się on w tym terminie. Ok. godz. 11.00 radio RMF FM podało, że Nowak dowiedział się od radiostacji, że 23 maja ma stawić się przed sejmową komisją badającą aferę Amber Gold.

„Nie mam żadnego wezwania. Jestem zaskoczony” – podkreślił polityk w rozmowie ze stacją.

W reakcji na te doniesienia szefowa komisji zarządziła krótką przerwę przesłuchaniu. Poinformowała, że według niektórych mediów, którym udało się skontaktować ze Sławomirem Nowakiem, nie ma on wiedzy na temat zbliżającego się przesłuchania.

„W związku z powyższym zaraz zadzwonimy do pana ministra (…). Pan minister twierdzi teraz na stronach różnych portali, że nie ma żadnych informacji, że żona nic mu nie przekazywała, że wezwanie zostało wysłane” – powiedziała przewodnicząca komisji śledczej ws. Amber Gold.

Jak dodała, numer telefonu, na który komisja wysyłała zapytania do Nowaka, pokrywa się z numerem, na „który innym osobom udało się dodzwonić”.

Próba połączenia się z Nowakiem jednak się nie powiodła.

„Nikt nie podnosi telefonu. W przerwie będziemy próbować po raz kolejny” – zapowiedziała Małgorzata Wassermann.

Następnie Nowak napisał na Twitterze:

„Pani Małgosiu, Pani napisze smska, to oddzwonię. Ściskam mocno”.

PAP/RIRM

drukuj