Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha gdańskich policjantów

Komisja śledcza ds. Amber Gold ma kontynuować dziś przesłuchania świadków – gdańskich policjantów. Przed południem posiedzenie będzie zamknięte, ponieważ dane identyfikujące funkcjonariusza policji stanowią informację niejawną. Po południu – już na posiedzeniu jawnym – zeznania ma złożyć Zbigniew Pakuła, były komendant miejski policji w Gdańsku.

Jeszcze we wrześniu przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann mówiła, że badając działania policji i służb specjalnych w sprawie Amber Gold komisja ma przesłuchać blisko czterdziestu świadków. Spośród nich 12 osób to funkcjonariusze operacyjni, których dane nie będą ujawnione i zostaną oni przesłuchani zapewne w trybie niejawnym. Takie też zamknięte posiedzenie komisji będzie dziś przed południem. Z kolei po południu komisja przesłucha Zbigniewa Pakułę, który do początków 2016 r. pełnił funkcję komendanta miejskiego policji w Gdańsku.

Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto oraz inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. Firma ogłosiła likwidację w 2012 r., a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. W latach 2009-2012 Amber Gold oszukała w sumie niemal 19 tys. swoich klientów, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl