Min. Macierewicz: Wpis D. Tuska to nawoływanie do działań wymierzonych w bezpieczeństwo Polski

Niedzielny wpis na Twitterze szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska to nawoływanie do działań, które są wymierzone w bezpieczeństwo i suwerenność Polski – ocenił w poniedziałek szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

W niedzielę Donald Tusk napisał na Twitterze:

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie”.

Antoni Macierewicz wziął w poniedziałek wieczorem udział w programie „Tweet UP” w TV Republika. Odpowiadał w nim na pytania użytkowników portalu Twitter. Jeden z internautów zapytał szefa MON, czy wpis Donalda Tuska jest „odwróceniem uwagi od tego, co planuje totalna opozycja na ulicach 13 grudnia”.

Nie sądzę, żeby to było odwrócenie uwagi. Myślę, że wypowiedź Pana Tuska jest właśnie zapowiedzią tego typu działań, o których mowa w tym tweecie i to zapowiedzią zupełnie bezprecedensową. Jest nawoływaniem do działań, które są wymierzone w samo bezpieczeństwo i suwerenność Polski. Zupełnie niebywały tekst, zwłaszcza dlatego, że kłamliwy” – powiedział szef MON.

Minister obrony stwierdził też, że wpis Donalda Tuska pojawił się „mniej więcej w tym samym momencie”, w którym on kończył, jako to określił, „niesłychanie istotną, ważną, zarówno dla bezpieczeństwa Polski, jak i dla bezpieczeństwa Ukrainy” rozmowę z szefem ukraińskiego MSZ Pawło Klimkinem.

W związku z tym abstrakcyjność tego, co napisał pan Donald Tusk, mówiąc, że jest konflikt zasadniczy między Polską a Ukrainą, pokazuje jego niechęć do widzenia rzeczywistości i chęć kłamstwa” – powiedział Antoni Macierewicz.

Inny z użytkowników Twittera zapytał szefa MON, czy jest nadzieje na to, że Donald Tusk i b. prezydent Bronisław Komorowski poniosą odpowiedzialność za „niszczenie polskiej suwerenności”.

Tak, myślę, że taka nadzieja jest i nie chciałbym podkreślać, że tylko nadzieja” – odpowiedział minister.

Jak dodał, „zostały wdrożone już działania, które to rozpoczynają”.

Antoni Macierewicz zaznaczył, że on sam, jako szef resortu obrony, złożył kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury w sprawie popełniania przestępstw.

Spokojnie czekam aż mechanizm wymiaru sprawiedliwości przemiele to i wykona co do niego należy” – powiedział polityk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl