Komisja ds. reprywatyzacji ogłosi decyzję w sprawie działki PKiN

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji ogłosi dziś decyzję w sprawie działki przy Pałacu Kultury i Nauki pod dawnym adresem Sienna 29. O 10.00 komisja zebrała się na niejawnym posiedzeniu, po którym zaplanowano konferencję prasową.

Opinii publicznej zostanie przedstawiona decyzja wraz z uzasadnieniem i opisem sposobu, w jaki wspomniana nieruchomość została sprywatyzowana.

Według członka komisji, posła Pawła Lisieckiego z PiS, wiele wskazuje na to, że działka nie powinna być zwrócona.

– Po raz kolejny mieliśmy do czynienia z kuratorem spadku, ustanowionym na rzecz osoby zmarłej, więc kurator spadku nie powinien zostać ustanowiony. (…) Wartość, po której został nabyty ten spadek, nijak się ma do wartości rzeczywistej tej działki, co pokazuje, że ten proceder był związany z przejmowaniem nieruchomości na bardzo szeroką skalę. (…) Władze miasta tutaj zawaliły sprawę, de facto działały na szkodę m. st. Warszawy – powiedział poseł.

Komisja weryfikacyjna badała sprawę Siennej 29 w ubiegłym tygodniu. W 2012 r. miasto przyznało prawo użytkowania wieczystego Maciejowi M., który planował wybudowanie tam 60–piętrowego wieżowca.

W 2010 r. ówczesny wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz w szybkim tempie przygotował plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwalał na wybudowanie na tym terenie wysokościowca.

W maju bieżącego roku Prokuratura Regionalna we Wrocławiu postawiła Maciejowi M. i rzeczoznawcy Michałowi Sz. zarzuty w sprawie reprywatyzacji.

RIRM

drukuj