fot. PAP/Paweł Supernak

Komisja ds. Amber Gold przesłuchuje prezesa zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła przesłuchanie prezesa zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku Tomasza Kloskowskiego.

Podczas dotychczasowych przesłuchań członkowie komisji wielokrotnie pytali świadków o rolę Kloskowskiego w sprawie OLT Express.

W połowie maja były dyrektor zarządzający OLT Express Jarosław Frankowski mówił przed komisją m.in. o spotkaniu z prezesem gdańskiego lotniska, które dotyczyło planów rozwoju ówczesnej linii lotniczej OLT Jet Air.

W tym kontekście poseł Jarosław Krajewski, członek komisji śledczej ds. Amber Gold, podkreśla, że komisja będzie pytała Klosowskiego m.in. o to, na jakich warunkach doszło do współpracy między portem lotniczym w Gdańsku a OLT Expres.

– Jaką rolę odgrywał pan Tomasz Kloskowski, jeśli chodzi o zatrudnienie Michała Tuska w Porcie Lotniczym w Gdańsku, jeśli chodzi o współpracę pana Michała Tuska z OLT Express, a także właśnie kwestie tego, jak doszło do zobowiązań w wysokości prawie 5 mln złotych ze strony OLT Express na szkodę Portu Lotniczego, czyli w jaki sposób reagował Port Lotniczy w Gdańsku, żeby odzyskać należności od OLT Express, ponieważ wiemy o tym, że w pewnym momencie OLT Express przestało płacić faktury dla Portu Lotniczego w Gdańsku – wskazuje poseł Jarosław Krajewski.

Jutro komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha Michała Tuska. Natomiast w warszawskim sądzie okręgowym 28 i 29 czerwca mają odbyć się przesłuchania byłych szefów Amber Gold – Marcina i Katarzyny P.

Amber Gold miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. W latach 2009-2012 firma oszukała w sumie niemal 19 tys. swoich klientów na sumę w wysokości 851 mln zł.

RIRM

drukuj