Rosja. Płoną tysiące hektarów lasów na Syberii

Na Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie płoną 22 tys. hektarów lasów. W gaszeniu 96 pożarów bierze udział ponad 2 tys. strażaków. W ciągu ostatniej doby obszar objęty pożarem zwiększył się o 5 tys. hektarów.

Do walki z ogniem skierowano 36 samolotów gaśniczych – poinformowały rosyjskie służby leśne.

Lokalne władze zapewniają, że pożary nie zagrażają mieszkańcom. Przyczyną pożarów jest niski poziom opadów, uderzenia piorunów i czynniki ludzkie – poinformowało regionalne ministerstwo ds. zasobów naturalnych i ekologii Kraju Zabajkalskiego. Rozprzestrzenianiu się ognia sprzyja silny wiatr.

Na Syberii pożary obejmują: Kraj Zabajkalski, obwód irkucki, Kraj Krasnojarski, Republikę Buriacji, Republikę Tuwy, obwód ałtajski, Chakasję i obwód tomski.

Na Dalekim Wschodzie lasy płoną w Jakucji, obwodach amurskim i magadańskim oraz na Czukotce. Na Dalekim Wschodzie pożary są gaszone z ziemi. Z powodu braku dróg służby i sprzęt są transportowane na miejsce przy użyciu helikopterów – podaje agencja TASS.

Na Kamczatce pożar objął trudnodostępny obszar na wysokości ponad 600 m n.p.m.

Przyczyną wielkich pożarów w Rosji, do których dochodzi wiosną i latem, często jest wypalanie traw. Pożary wielokrotnie powodowały ofiary śmiertelne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl