Sędzia Milewski będzie odwołany

Krajowa Rada Sądownictwa zgadza się na odwołanie sędziego Ryszarda Milewskiego z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Wnioskował o to minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który zapowiedział że odwoła sędziego po zapoznaniu się z opinią Rady .

Sprawa ma związek z ujawnionym w mediach nagraniem rozmowy telefonicznej, w trakcie której osoba podająca się za asystenta szefa kancelarii premiera ustalała z Milewskim szczegóły związane m.in. z posiedzeniem sądu dot. zażalenia na areszt szefa Amber Gold. Krajowa Rada Sądownictwa dyskutowała o tej sprawie na zamkniętym posiedzeniu.

Członkowie Rady wysłuchali stanowiska samego Milewskiego i jego zastępcy a następnie odbyła się dyskusja.

– Zadawaliśmy pytania panu sędziemu Milewskiemu. Po tym całym wypadku przerwał swoje zdanie, że nic złego się nie stało. To, że rozmawia z premierem, że uzgadniał jakieś terminy, nie widział w tym nic złego. Ostateczny wynik: uchwała została podjęta. Dwie osoby nie wzięły udziału w głosowaniu, Głosowały 23 osoby. 22 osoby były za poparciem wniosku ministra Gowina o odwołanie z funkcji prezesa, pana sędziego Milewskiego i jedna osoba się wstrzymała. Głosowanie było tajne. Pozytywna opinia dla wniosku ministra Gowina, została uzasadniona dobrem wymiaru sprawiedliwości- powiedziała poseł Krystyna Pawłowicz.

Mówiła prof. i poseł Krystyna Pawłowicz, członek Krajowej Rady Sądownictwa.

Wypowiedź poseł Krystyny Pawłowicz:

 


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl