fot. twitter.com/GrupaLOTOS

Kolejny transport sprzętu ochronnego

Kolejny transport sprzętu ochronnego jest już w Polsce. Na zlecenie rządu został zakupiony przez Grupę Lotos. Samolot z kombinezami i przyłbicami wylądował w poniedziałek na lotnisku Wrocław-Starachowice. 

To trzeci transport środków  ochronnych, niezbędnych do walki z koronawirusem. Na pokładzie samolotu An-124 „Rusłan” znalazło się ok. 105 tys. kombinezonów i 210 tys. przyłbic.

„Sprzęt w większość trafi do składnicy w Lublińcu. Za odbiór i przekazanie go do magazynów odpowiedzialna jest Agencji Rezerw Materiałowych współpracująca w tym zakresie z Pocztą Polską. Finalnie środki będą dystrybuowane do szpitali w całej Polsce zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia” – poinformowała w komunikacie Grupa Lotos, która na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zakupiła sprzęt.

Logistyczne wsparcie w przedsięwzięciu zapewniła Agencja Rozwoju Przemysłu. W całym procesie aktywnie uczestniczyło również Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Polskie Siły Zbrojne.

Grupa Lotos na wsparcie polskich służb medycznych i mundurowych walczących z koronawirusem do tej pory przeznaczyła ponad 7,5 mln złotych. Środki trafiły m.in. do szpitali zakaźnych w całej Polsce. Koncern umożliwił też darmowe tankowanie żołnierzom pomorskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

TV Trwam News

drukuj