fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Unormowanie sytuacji politycznej jest bardzo ważne

Jest nadzieja, że zdarzenia pójdą w kierunku unormowania sytuacji politycznej, przeprowadzenia wyborów. To bardzo ważne w kontekście zagrożeń kryzysu gospodarczego, społecznego, ale także duchowego – powiedział na antenie TV Trwam w programie „Rozmowy niedokończone” wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Były minister obrony narodowej w kontekście wyborów prezydenckich powiedział, że odbędą się one prawdopodobnie w czerwcu, ale „nie jest to jeszcze rozstrzygnięte”.

– Decyzję podejmie marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Może to już zrobić dzięki uchwale Państwowej Komisji Wyborczej. Mam nadzieję, że spory, wewnętrzne dyskusje mamy już za sobą i że nie powrócą przynajmniej do czasu wyborów, bo to jest niezbędne dla stabilizacji sytuacji politycznej w kraju. (…) Te wybory zostaną przełożone na najbliższy możliwy termin – zaznaczył polityk.

Będziemy mieli wybory prezydenckie. Polacy rozstrzygną o tym, kto będzie reprezentował Rzeczypospolitą na najwyższym urzędzie, kto będzie pierwszym obywatelem – kontynuował Antoni Macierewicz.

– Zdecydują także, kto będzie odpowiedzialny za Konstytucję RP, bo to jest jeden z najważniejszych punktów odpowiedzialności prezydenta. To on reprezentuje majestat naszego kraju oraz podstawowe normy prawne, które rozstrzygają o naszym życiu politycznym, gospodarczym i społecznym. Jest nadzieja, że zdarzenia pójdą w kierunku unormowania sytuacji politycznej, przeprowadzenia wyborów. (…) To bardzo ważne w kontekście zagrożeń kryzysu gospodarczego, społecznego, ale także duchowego, bo przecież te ostatnie dwa miesiące były dla nas wszystkich bardzo trudne – zauważył marszałek senior Sejmu.

– Trzeba podjąć zdecydowane działania, żeby przywrócić naszą tożsamość, siłę duchową i zdolność odbudowy Polski – dodał.

Na pytanie o sytuację w Sądzie Najwyższym, Antoni Macierewicz powiedział, że „jeżeli chodzi o instytucje życia publicznego, jest to ostatni bastion tzw. totalnej opozycji”.

– Nie zapominajmy też o układzie gospodarczo-finansowym. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywają środowiska, które powstały na przełomie lat 80. i 90., a które wyrosły z rozgrabiania Polski. To są środowiska odgrywające po dziś niesłychanie istotną rolę w naszym życiu gospodarczym, ale także medialnym, a ono w dużym stopniu wpływa na świadomość społeczną, kształtuje ją lub podtrzymuje, sprawia, że do wielu ludzi nie ma dotarcia. Prawda do wielu osób nie dociera, bo są one zablokowane fałszywym obrazem rzeczywistości politycznej. (…) To, kto zostanie prezesem SN ma fundamentalne znaczenie, gdyż w ustroju demokratycznym decyzje prawne rozstrzygają o wszystkich konfliktach – podkreślił wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

radiomaryja.pl

drukuj