fot. mon.gov.pl

MON: społeczeństwo zdecydowanie popiera działania ministra ON Antoniego Macierewicza

Społeczeństwo zdecydowanie popiera działania szefa MON Antoniego Macierewicza; ponad 87 badanych uważa, że armia wymaga modernizacji technicznej i unowocześnienia, a 75 proc. popiera zwiększenia wydatków na obronę – wynika z badania CBOS, na który powołuje się resort obrony.

W komunikacie przekazanym w środę wieczorem MON odniósł się do opublikowanego przez „Super Express” innego sondażu, przeprowadzonego przez Instytutu Badań Pollster dla se.pl i telewizji NOWA TV. Wynikało z niego, że 62 proc. badanych chce, żeby Macierewicz przestał być ministrem. Przeciwnego zdania było 15 proc. ankietowanych.

Resort obrony zwrócił tymczasem uwagę, że wyniki sondażu CBOS przeprowadzonego w dniach 4-7 sierpnie br. metodą face to face na reprezentatywnej grupie 1000 respondentów, „świadczą zdecydowanie o poparciu społeczeństwa dla działań Antoniego Macierewicza”.

„W badaniach CBOS poparcie dla zwiększenia wydatków na obronę Polski wyraziło niemal 75 proc. respondentów. Zdecydowana większość, ponad 87 proc. pytanych uznało, że armia wymaga modernizacji technicznej i unowocześnienia. 66,7 proc. badanych popiera zwiększenie liczebności polskiej armii” – wskazała w komunikacie rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Dodała, że zgodnie z wynikami badania respondenci popierają też współpracę Polski z sojusznikami oraz są przychylni rozmieszczeniu wojsk amerykańskich w Polsce.

„Wyraźnie widać, że obywatele popierają priorytetowe działania podejmowane przez ministra obrony narodowej, których celem jest m.in. zwiększenie liczebności WP i modernizacja techniczna. Przychylnie odnoszą się też do ścisłej współpracy z sojusznikami, w tym do stacjonowania wojsk NATO w Polsce” – napisała ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

PAP/RIRM

drukuj