Chiny. Co najmniej 9 ofiar śmiertelnych tajfunu Hato

Co najmniej 9 osób poniosło śmierć, 153 zostały ranne a dziesiątki uznaje się za zaginione po ataku tajfunu Hato na południowe Chiny – poinformowały władze.

Według agencji prasowej Xinhua żywioł największe zniszczenia wyrządził w należącej do Chin enklawie Makau, gdzie zginęło 5 osób.  4 osoby zginęły w sąsiedniej prowincji Guangdong.

Ok. 27 tys. osób ewakuowano do tymczasowych schronów, prawie 2 mln gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu. Znaczne straty wystąpiły na polach uprawnych.

W Makau będącym największym na świecie ośrodkiem gier hazardowych, zniszczona została sieć energetyczna, co m. in. doprowadziło do wstrzymania dostaw wody.

Wcześniej Hato, określany jako najsilniejszy tajfun, który nawiedził ten rejon od 53 lat, uderzył w Hong Kong powodując lokalne powodzie oraz zawieszenie działalności giełdy i komunikacji lotniczej.

Tajfun zakwalifikowany został do kategorii 10, szybkość wiatru przekracza okresowo 160 km/godz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl