16 ofiar katastrofy drogowej w Chinach

16 osób poniosło w nocy z wtorku na środę śmierć a 10 zostało rannych kiedy ciężarówka, którą podróżowali wywróciła się na krętej górskiej drodze w prowincji Jangcy, we wschodnich Chinach – poinformowały lokalne władze.

Otwartą ciężarówką podróżowali robotnicy sezonowi, którzy wracali do swoich domów z sąsiedniej prowincji Fuijan, gdzie pracowali przy zbiorze brzoskwiń.

Według władz prowincji Jangcy, wśród osób podróżujących ciężarówką było do 28 kobiet.

Robotnicy rolni w Chinach często są przewożeni ciężarówkami z otwartą skrzynią ładunkową lub trójkołowymi pickupami, które nie zapewniają należytej ochrony w razie wypadku,

Mimo podejmowanych przez władze – zarówno centralne jak i lokalne – działań mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach, liczba wypadków jest nadal bardzo wysoka. Większość wypadków powodowana jest przez przeładowane pojazdy, zmęczenie lub niskie kwalifikacje kierowców i zły stan dróg.

 

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl