fot. PAP/Andrzej Lange

Od przyszłego tygodnia Polska uruchomi most powietrzny z Chinami w celu przewozu towarów do ochrony medycznej

Od przyszłego tygodnia Polska uruchamia most powietrzny z Chinami, który będzie przewoził towary do ochrony medycznej dla służb walczących koronawirusem.

Poinformował o tym  szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Zaznaczył, że to efekt porozumienia prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Chin. Polityk powiedział też, że dzisiaj w Warszawie wylądował pierwszy transport wyposażenia medycznego z Chin.

Michał Dworczyk podał, że jest to ponad 600 metrów sześciennych ładunku ze sprzętem medycznym.

– Mówimy o ubraniach ochronnych, o tych wszystkich sprawach związanych ze sprzętem medycznym, który jest niezbędny w walce z koronawirusem, pandemią, której doświadcza również nasz kraj. Chciałbym przy tej okazji podziękować prezesom spółek i agend rządowych, którzy kupują w części wszystkie niezbędne dzisiaj materiały. Wszyscy wiemy, jak one są w Polsce potrzebne – podkreślił Michał Dworczyk.

Minister Michał Dworczyk poinformował też, że rząd chce, by program  #LotDoDomu zakończył się do 5 kwietnia. Szef KPRM zaznaczył, że do tej pory w ramach akcji polski przewoźnik przewiózł już do kraju z zagranicy ponad 34 tys. Polaków.

RIRM

drukuj