Autorstwa Jindřich Nosek (NoJin) - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83620032

Prześladowania Chrześcijan w Chinach. We wtorek proces 90-letniego ks. kard. Josepha Zena

W najbliższy wtorek, 24 maja, w Chinach odbędzie się proces 90-letniego ks. kard. Josepha Zena, zatrzymanego przez komunistyczny reżim. Duchowny – według lokalnych mediów – miał narazić się władzy poprzez zaangażowanie w pro-demokratyczny ruch społeczny. Znamienne, że wyrok będzie miał miejsce w Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

Chiny na wszelkie sposoby starają się kontrolować religię. Rządząca komunistyczna partia dławi wszelką wolność w tym obszarze.

Jaskrawym przykładem takiego zachowania są działania podejmowane wobec ujgórów. Około miliona osób jest więzionych i poddawanych torturom. Za wrogów komunistyczny reżim uznaje też chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy w tzw. kościołach domowych gromadzą się na modlitwie i rozważaniu Pisma Świętego.

Jako przejaw zaostrzenia kursu wobec osób wierzących odczytywane jest skandaliczne zatrzymanie ks. kard. Josepha Zena. Kapłan został aresztowany, a po przesłuchaniu zwolniony za kaucją. Nie może opuszczać kraju. Ma zatrzymany paszport. Kardynał Zen to emerytowany biskup Hongkongu. Uderzenie w wolność religijną w regionie tylko dopełnia to, co chiński reżim robi od dawna. Rozprawił się już z wolnością słowa i zgromadzeń.

24 maja, w Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach, odbędzie się proces 90-letniego ks. kard. Josepha Zena. Kapłan miał powiedzieć, że pokój jest łaską Zmartwychwstałego Jezusa, a on ten pokój ma”. Przypomniał też, że nie oczekuje publicznego okazywania mu poparcia, ale poprosił o modlitwę. Niewykluczone, że kard. Zen zostanie ponownie aresztowany.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl