fot. twitter.com

Prezydent Donald Trump uhonorował amerykańskich weteranów

Prezydent Donald Trump występując w środę podczas konwencji organizacji kombatanckiej American Legion w Reno, w stanie Nevada, podkreślił zasługi weteranów dla Ameryki. Prezydent USA powiedział, że ich oddanie ojczyźnie powinno być przykładem dla wszystkich.

Prezydent Trump występując podczas 99. konwencji założonej w 1919 r.  wpływowej organizacji kombatanckiej Legion Amerykański (American Legion) w wyważonym politycznie, pełnego apeli do patriotyzmu przemówieniu, wezwał Amerykanów do „zagojenia ran, które ich podzieliły” i do „poszukiwania nowej jedności opartej na wspólnych wartościach, które ich łączą”.

„Nie jesteśmy zdefiniowani kolorem naszej skóry, wysokością naszej pensji, czy też partii politycznej” – powiedział prezydent wskazując na zróżnicowanie ponad 5 tys. członków American Legion, którzy przyjechali do Reno na swoją konwencję.

Po wygłoszeniu przemówienia prezydent USA podpisał przyjętą jednogłośnie przez Kongres ustawę „Dożywotniego Kombatanta” (Lifelong GI Bill), która umożliwia weteranom wojen z udziałem USA uzyskanie świadczeń niezależnie od wieku i upływu czasu od zakończenia przez nich służby.

PAP/RIRM

drukuj