fot. Kamil Marek

System viaTOLL przestaje działać

Od dzisiaj system poboru opłat, który funkcjonował przez ostatnie 10 lat, przestaje działać. ViaTOLL zastąpi teraz e-TOLL. To zmiana głównie dla kierowców ciężarówek i autobusów, ale będzie dotyczyć także kierowców samochodów osobowych. 

Resort finansów przypomina, że to już ostatni moment na przestawienie się na nowy system poboru opłat.

– Z ostatnim dniem września dotychczasowy system poboru opłat przestaje funkcjonować. Dlatego, jeżeli 1 października br. chcemy korzystać z dróg płatnych, a jesteśmy właścicielem samochodu ciężarowego powyżej ładowności 3,5 tony – musimy zarejestrować się i założyć sobie konto w systemie e-TOLL – mówi Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

System e-TOLL działa od czerwca 2021 roku. Służy do poboru opłat za przejazd  pojazdem ciężarowym po płatnych drogach krajowych, jak i po płatnych autostradach. Czym różni się e-TOLL od viaTOLL?

– Korzyściami dla użytkowników systemu e-TOLL jest wprowadzanie nowego Internetowego Konta Klienta, które obsługiwane jest mobilnie i nie wymaga od klientów stawiania się w miejscu obsługi klienta i wypełniania formalności w formie papierowej tłumaczy Barbara Padalak, komisarz z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

W systemie e-TOLL cały proces rejestracji można przeprowadzić internetowo. Kierowców osobówek największe zmiany dotkną po 1 grudnia br.

– Od 1 grudnia br. na tych odcinkach autostrady A2 i A4, które są w zarządzie Skarbu Państwa, ruch będzie odbywał się bez szlabanów, a więc będzie to płynne poruszanie się kierowców – wyjaśnia Małgorzata Spychała.

Tym samym kierowcy podróżujący autostradą A2 i A4 nie będą mieli możliwości zakupu biletu na bramkach. Bilet trzeba będzie zakupić wcześniej, np. na stacji benzynowej bądź przez aplikację e-TOLL.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl