fot. twitter.com/SolidarnaPL

Sprzeciw Solidarnej Polski wobec nacisków Komisji Europejskiej na polskie samorządy

Solidarna Polska wydała oświadczenie o sprzeciwie wobec nacisków Komisji Europejskiej na polskie samorządy, tym samym stając w obronie rodziny i popierając uchwały sejmików wojewódzkich w tej sprawie.

Stanowisko Solidarnej Polski ws. działań Komisji Europejskiej jest jednoznaczne.

– Solidarna Polska popierała uchwały sejmików wojewódzkich podejmowane w ostatnich latach w obronie rodziny. Jesteśmy w tym konsekwentni. Dlatego odrzucamy naciski Komisji Europejskiej, która wezwała polskie samorządy do wycofania się z przyjętych uchwał – podkreśliła Solidarna Polska.

– Żądania Komisji Europejskiej mają charakter ideologiczny, są bezprawne i przybierają postać ekonomicznego szantażu. Solidarna Polska zaapelowała do sejmików wojewódzkich, by stanowczo stały na gruncie ochrony rodziny oraz prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców. A tym samym, by nie uległy szantażowi – dodano.

Zdaniem ugrupowania żądania KE mają charakter ideologiczny i znamiona szantażu. Politycy Solidarnej Polski zaapelowali do samorządów, by nie ulegały naciskom i stanowczo broniły polskich rodzin i prawa do wychowania dzieci zgodnie z wolą rodziców.

– Z ubolewaniem przyjęliśmy odmienne stanowisko naszych koalicjantów z Prawa i Sprawiedliwości, którzy w większości zdecydowali się wycofać z dalszego popierania wspomnianych uchwał – podsumowano.

Jednocześnie Zarząd Krajowy ugrupowania poinformował, że radni reprezentujący Solidarną Polskę zostali zobowiązani do głosowania przeciw uchylaniu uchwał prorodzinnych. Głosowanie wbrew rekomendacjom zarządu skutkuje usunięciem radnego z ugrupowania. Taka sytuacja spotkała jednego z radnych Łódzkiego Sejmiku Wojewódzkiego. Edward Kiedos nie jest już członkiem Solidarnej Polski, po tym jak w głosowaniu opowiedział się za uchyleniem wspomnianych uchwał.

TV Trwam News/radiomaryja.pl

drukuj