Kolejny marsz w obronie Tv Trwam

Nie ustają marsze w obronie Telewizji Trwam, której KRRiT nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie. Do tej pory w kraju i za granicą odbyło się już ponad 100 manifestacji. Planowane są także kolejne.

Już 19 sierpnia swój sprzeciw wobec wykluczania katolików wyrażą mieszkańcy Rabki Zdrój.

„Manifestacja rozpocznie się o godzinie 12:00  w Kościele parafialnym św. Teresy Mszą Św. Po Mszy będzie przemarsz do parku zdrojowego pod pomnik bł. Jana Pawła II, gdzie będzie odczytana petycja, która zostanie skierowana do KRRiT na ręce przewodniczącego Jana Dworaka, a także będą okolicznościowe przemówienia” – powiedział senator Stanisław Kogut.

 

Jak powiedziała była posłanka dr Zofia Krasicka – Domka,  nie ma zgody na milczenie prezydenta Bronisława Komorskiego i premiera Donalda Tuska w tej sytuacji pogardy dla katolików w Polsce.

„To jest oburzające, że w kraju katolickim, gdzie dziewięćdziesiąt kilka procent Polaków jest ochrzczonych, gdzie złożono 2 mln 400 tys. podpisów sprzeciwu wobec decyzji KRRiT. Ponadto protesty społeczne wyrażone w pochodach. To spotyka się z milczeniem najwyższych władz polskich. To rodzi pytanie: W jakim kraju my żyjemy i komu służy ta władza? Czy ludziom, czy własnym interesom?zapytała dr Zofia Krasicka – Domka

Kolejny marsz w obronie wolnych mediów i TV Trwam odbędzie się w sobotę 8 września w Starogardzie Gdańskim. W Mysłowicach marsz zaplanowano na  sobotę 15 września. Następnie 22 września w obronie protestować będą mieszkańcy Zabrza.  Sobota 29 września – to data ogólnopolskiego wielkiego marszu, który odbędzie się w Warszawie.

Dotychczas w Polsce i za granicą odbyło się ponad 100 takich manifestacji. Cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam. W siedzibie Radia Maryja do piątku policzono już 2 mln 339 tys. 984 kopii podpisów.

Wypowiedź senatora Stanisława Koguta:


Pobierz Pobierz

***

Wypowiedź dr Zofii Krasickiej – Domki:

tekst wypowiedzi


Pobierz Pobierz

 

 

RIRM

drukuj