19. sierpnia gromadzimy się w Rabce

Dr Zofia Krasicka – Domka, poseł III i IV kadencji

W najbliższą niedzielę będziemy protestować w obronie wolności mediów i przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam wobec nieprzyznania temu medium katolickiemu miejsca na multipleksie. O godz. 12.00 zbieramy się na Mszy Świętej w kościele parafialnym św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a następnie przejdziemy w pochodzie pod pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, który mieści się w centrum Parku Zdrojowego.

Nie zgadzamy się z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. nieprzyznania miejsca na multipleksie TV Trwam! Nie zgadzamy się na milczenie prezydenta Bronisława Komorskiego, jak i premiera Donalda Tuska w tej sytuacji pogardy dla katolików w Polsce!

To jest oburzające, że w kraju katolickim, gdzie dziewięćdziesiąt kilka procent Polaków jest ochrzczonych, gdzie złożono 2 mln 400 tys. podpisów sprzeciwu wobec decyzji KRRiT. Ponadto protesty społeczne wyrażone w pochodach. To spotyka się z milczeniem najwyższych władz polskich. To rodzi pytanie: W jakim kraju my żyjemy i komu służy ta władza? Czy ludziom czy własnym interesom? To jest pytanie, jakie sobie zadajemy i stanowczo wyrażamy swój protest. Pan Dworak zachowuje się z pogardą dla słuchaczy Radia Maryja, dla widzów TV Trwam, dla części katolickiej polskiego społeczeństwa, które podatkami także utrzymuje m.in. KRRiT.

Dlatego już 19. sierpnia gromadzimy się w Rabce i to zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy są na Podhalu, aby zamanifestowali swój sprzeciw wobec tego, co dzieje się w Rzeczpospolitej. Oczekujemy na liczne uczestnictwo w naszym spotkaniu!

Dr Zofia Krasicka – Domka, poseł III i IV kadencji

Audio MP3
Pobierz

drukuj