Wniosek o nadzór CBA nad procesem koncesyjnym

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o objęcie szczególnym nadzorem konkursu na nadawanie cyfrowe naziemne.

Poprzedni konkurs wzbudził zbyt wiele wątpliwości – dlatego należy objąć nowe postępowanie koncesyjne szczególnym nadzorem – mówi poseł Mariusz Błaszczak, szef KP PiS.

W tym kontekście poseł przypomina, że PiS domaga się w tej sprawie postawienia członków KRRiT przed Trybunałem Stanu.

Ze względu na wagę sprawy, ze względu na niejasności, które towarzyszyły poprzedniemu postępowaniu dotyczącemu rozdziału częstotliwości na multipleksie, w naszym przekonaniu – w przekonaniu Prawa i Sprawiedliwości – Centralne Biuro Antykorupcyjne powinno szczególnym nadzorem objąć proces przyznawania koncesji. W Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej jest już postępowanie, ponieważ posłowie PiS złożyli wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu przedstawicieli KRRiT z uwagi na kwestie postępowania konkursowego dotyczącego przyznania koncesji na multipleksie. Prawo i Sprawiedliwość oczywiście bacznie będzie obserwować rozwój sytuacji. Będziemy reagować dlatego, że pluralizm mediów, możliwość komunikacji społecznej, to jeden z warunków demokracji – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Ewentualna odmowa przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie w kolejnym konkursie będzie wyraźnym znakiem, że mamy do czynienia z dyskryminacją.

To będzie kolejny argument przemawiający za tym, że mamy do czynienia z dyskryminacją ważnego środka medialnego, który jest krytyczny wobec władzy. Taka jest rzeczywistość, do tego służą media – żeby patrzeć władzy na ręce oraz do ignorowania woli narodu, ponieważ ponad 2 mln podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam jest bardzo silnym głosem narodu, który sprzeciwia się postępowaniu KRRiT – podkreślił poseł Mariusz Błaszczak.

Jeżeli KRRiT nie ma się czego obawiać to nie będzie protestować przeciwko temu nadzorowi – mówi poseł Marcin Mastalerek. Jak dodaje – żyjemy w Polsce w takiej rzeczywistości – gdzie trzeba cały czas patrzeć władzy na ręce.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele wątpliwości na temat błędów w dokumentach, które były dostępne na stronie internetowej KRRiT. Krajowa Rada również nie chciała udostępnić kryteriów finansowych według jakich będzie oceniała ubiegające się o koncesję podmioty. Jest tak wiele niejasności,  jest tak wiele zamieszania, że czymś oczywistym jest to że Centralne Biuro Antykorupcyjne musi objąć szczególnym nadzorem to śledztwo tak, by nie było żadnych wątpliwości. Jeżeli urzędnicy Krajowej Rady nie mają się czego obawiać to nie będą protestowali – podkreślił poseł Marcin Mastalerek.

Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, złożyła wczoraj wniosek o udział  w drugim konkursie o miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Za obecnością TV Trwam na muxie-1a opowiedziała się KEP a także Polacy w kraju i za granicą.

Pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji podpisały się 2 mln 437 tys. 676 osób. Tysiące uczestników zgromadziły pokojowe manifestacje. Dotąd odbyło się ich 145, planowane są także kolejne.

 

Wypowiedź posła Mariusza Błaszczaka


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź posła Marcina Mastalerka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl