„Praca, Gospodarka, Przemysł” – debata z cyklu Alternatywa

Debata PiS z cyklu „Alternatywa”, tym razem poświęcona będzie pracy, gospodarce oraz przemysłowi. Oprócz ekspertów z poszczególnych dziedzin, udział w spotkaniu weźmie także m.in. prezes Jarosław Kaczyński, Piotr Duda przewodniczący NSZZ „S” oraz kandydat PiS na premiera rządu technicznego prof. Piotr Gliński.

Chcemy w tych debatach poruszać sprawy najważniejsze dla obywateli.  Problem bezrobocia, niestabilność gospodarki i trudności z jakimi boryka się polski przemysł – te zagadnienia poddane będą pod debatę, w której swój udział zapowiedziały także związki zawodowe – mówi poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS.

– Będziemy rozmawiali o rzeczach najistotniejszych, to znaczy z jednej strony o szeroko rozumianej pracy. Z drugiej strony chcemy rozmawiać o polskiej gospodarce i przemyśle. Organizujemy tą debatę w dużej mierze z inicjatywy Solidarności. W ubiegłym roku miało miejsce takie spotkanie z przedstawicielami Solidarności Przemysłu Metalowego. Wtedy też pojawiła się taka inicjatywa, żeby zrobić duże spotkanie poruszające właśnie te tematy – powiedziała poseł Beata Szydło.

Wspólnie poszukujemy rozwiązań, które pozwolą odbudować konkurencyjność polskiej gospodarki na rynku międzynarodowym. W tym celu trzeba ożywić przemysł krajowy, który wcześniej był kołem napędowym polskiej gospodarki – dodaje poseł Szydło.

 – Chcemy mówić o dwóch kwestiach. Po pierwsze o tym, co w naszym programie nazywamy narodowym patriotyzmem gospodarczym.  Chcemy zastanowić się nad tym, w jaki sposób w naszym kraju można odbudować polski przemysł, polską produkcję tak, żeby gospodarka była konkurencyjna. A przede wszystkim, żeby polskie PKB nie było oparte wyłącznie na konsumpcji. Chcemy rozmawiać o tym, w jaki sposób odbudować te gałęzie przemysłu, które kiedyś dla Polski były kluczowe – zaznaczyła poseł Beata Szydło.

Do tej pory odbyły się debaty Alternatywa m.in. z dziedziny ekonomii, zdrowia, pracy, polityki prorodzinnej i rolnictwa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl