fot. PAP/Rafał Guz

„Szukam momentu równowagi” – wystawa prac rzeźbiarskich Ludwiki Ogorzelec

W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, wziął udział w otwarciu dla publiczności wystawy prac rzeźbiarskich Ludwiki Ogorzelec pt. „Szukam momentu równowagi”.  

– Dzisiaj wspaniały dzień, bo polskie galerie sztuki, muzea się otwierają i jeszcze dodatkowo mamy tak wyjątkową wystawę – podkreślił prof. Piotr Gliński.

Mowa o wystawie prac rzeźbiarskich Ludwiki Ogorzelec zaprezentowaną w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Wystawa jest wyjątkowa – ocenił wicepremier, wskazując zarówno na dorobek artystki, jak i okoliczności, w jakich przyszło jej żyć i tworzyć.

– Trochę ze względu na polskie losy żyje i tworzy głównie w Paryżu, bo w latach 80. była uczestnikiem polskiej opozycji. Aby mogła tworzyć i żyć w miarę normalnie, jej szef opozycyjny, Kornel Morawiecki, któremu zresztą wystawa jest dedykowana, wysłał panią Ludwikę do Paryża, żeby mogła swoje wizje artystyczne realizować, rozwijać swój talent i widzimy, jak to pięknie zaowocowało – zaznaczył minister.

Ludwice Ogorzelec w tamtych czasach przyświecały dwa cele.

– Byłam przedstawicielem „Solidarności Walczącej”, pomagałam naszym konspirującym przyjaciołom we Wrocławiu i nie tylko. A drugą misją było to – jak to Kornel po ojcowsku mi przekazał – uświetnianie kultury polskiej w świecie – mówiła autorka wystawy.

To pierwsza tak duża przekrojowa wystawa Ludwiki Ogorzelec w Polsce, której temat brzmi: „Szukam momentu równowagi”.

– Myślę, że to jest takie dobre motto na nasze czasy, bo moment równowagi jest ważny. Otwieramy się na publiczność, ale mamy też świadomość, że cały czas jednak pandemia trwa, więc wszystkie pozostałe środki związane z bezpieczeństwem: noszenie maseczek, dezynfekcja rąk, pewne ograniczenia w publiczności, to wszystko stosujemy. W takiej równowadze zapraszamy naszą publiczność – akcentował Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl