fot. PAP/Piotr Nowak

Wicepremier P. Gliński: Program Team100 będzie kontynuowany

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński zapowiedział, że program Team100 będzie kontynuowany. To forma finansowania młodych perspektywicznych sportowców. Każdy z uczestników otrzymuje roczne dofinansowanie w wysokości około 40 tys. zł. Program umożliwia m.in. łączenie kariery sportowej z nauką i podnoszeniem kwalifikacji. Środki można przeznaczyć m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia.

Program Team100 powstał w 2017 roku z inicjatywy ówczesnego ministra sportu Witolda Bańki we współpracy z Polską Fundacją Narodową i Instytutem Sportu.

Wicepremier Piotr Gliński poinformował w poniedziałek o przedłużeniu programu. W tym roku pod nazwą  PFN Team100.

Dziękuję bardzo panu prezesowi, zarządowi Polskiej Fundacji Narodowej, że już piąty rok jest z polskimi sportowcami i że zarząd zgodził się przedłużyć tę współpracę, nawet nie na trzy miesiące w tym roku, ale zostanie podpisany aneks i będziemy pracowali przez cały rok olimpijski. W przyszłym roku zobaczymy. Na pewno nie będziemy się wycofywali z programu. Natomiast będziemy się zastanawiali czy on będzie finansowany dalej przez Polską Fundację Narodową, co oczywiście zależy od zarządu – wyjaśnił wicepremier.

Piotr Gliński podkreślił też, że Ministerstwo Sportu myśli o tym, aby zintensyfikować program, by można było w jeszcze większym zakresie wspierać polskich sportowców. Od momentu jego rozpoczęcia uczestnicy zdobyli łącznie 449 medali na imprezach międzynarodowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich.

RIRM

drukuj