Kolejny krok w kierunku ideologii gender

Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Trans-Fuzja, a także Rada Europy organizują dziś konferencję pt.: „Europejskie standardy i dobre praktyki w zakresie korekty płci metrykalnej”.

W spotkaniu uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Resortu Sprawiedliwości, a także reprezentanci organizacji pozarządowych ze Szwecji i Irlandii.  Mają oni zaprezentować rozwiązania prawne innych krajów europejskich, dotyczące tzw. osób transpłciowych. Zaplanowano też dyskusje nad polskimi projektami zmian przepisów w tym zakresie, czyli projektu ustawy o uzgodnieniu płci. Są one obecnie rozpatrywane przez Sejm.

Debata będzie dotyczyła także przygotowywanych przez resort sprawiedliwości założeń do nowelizacji ustaw: Kodeksu Postępowania Cywilnego, Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego oraz ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty.

„Inicjatywa konferencji to działanie podejmowane w ramach prowadzonej przez rząd PO rewolucji obyczajowej gender, która niszczy rodziny” – stwierdza poseł prof. Krystyna Pawłowicz, konstytucjonalista.

– Można powiedzieć, że jest to konferencja z inicjatywy rzecznika lobbująca na rzecz rozwiązań, które w Polsce są powszechnie  negowane i krytykowane. Jest to działanie podejmowane w ramach prowadzonej przez rząd PO rewolucji obyczajowej gender. Pani rzecznik organizuje konferencję na temat korekty płci metrykalnej. Już samo sformułowanie wskazuje na pewne szaleństwo, ponieważ nie można skorygować płci metrykalnej, czyli medycznej, poza wyjątkami absolutnie patologicznymi, które i tak w sytuacjach koniecznych medycyna jakoś rozwiązuje i ustala – zauważa poseł prof. Krystyna Pawłowicz.

Prof. Krystyna Pawłowicz akcentuje, że konferencja ta będzie służyła temu, aby najprawdopodobniej stworzyć ramy prawne dla zmiany „płci metrykalnej”.

– Jest to projekt ustawy dla szaleńców – po prostu dla dewiantów, którzy w ramach forsowanej ideologii gender będą mieli prawo (jak pokazuje to przykład niemiecki) ustalania do określonego roku życia: kim się jest? W ten ciąg działań wpisuje się właśnie Rzecznik Praw Obywatelskich, który organizuje konferencję, zdolną tworzyć (skoro jest udział ministra sprawiedliwości, rozumiem, że o to chodzi) ramy prawne dla zmiany płci metrykalnej. Myślę, że jest to problem medyczny – jeśli nie ma tu ścisłych wskazań medycznych, a przewidywanie torów prawnych dla fanaberii zmiany płci jest po prostu prawnym szaleństwem – ocenia konstytucjonalista.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl