Konferencja „Gender – ochroń swoje dziecko”

W najbliższą sobotę 23 listopada o godz. 14.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie rozpocznie się konferencja pt. „Gender – ochroń swoje dziecko”. Gościem specjalnym spotkania będzie dr Gabriele Kuby, niemiecka socjolog, autorka licznych książek poświęconych ideologii gender.

O genezie filozofii gender powie dr hab. Aleksander Stępkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, natomiast Anna Andrzejewska, Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny przedstawi prawa konstytucyjne rodziny oraz powie jak w praktyce konstytucja chroni prawa rodziny do wychowania zgodnie z jej przekonaniami.

Obecny będzie również red. Jacek Karnowski, który przybliży ideologię gender w kontekście szalejącej propagandy w mediach. Jak podkreśla Kaja Małecka- Kotlarz ze Stowarzyszenia „Na Fali”, spotkanie będzie miało na celu pokazanie rodzicom, że przed gender można się uchronić.

– Na konferencji chcemy wyraźnie powiedzieć, czym jest gender. Zaprosiliśmy bardzo znaną specjalistkę w tej dziedzinie panią dr Gabriele Kuby, niemiecką socjolog. Jest ona autorką licznych książek o gender. Na konferencji będzie mowa o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą gender. Będziemy odpowiadać na pytania: Jakie mamy prawa jako rodzice? Jak możemy obronić dzieci i jak chcemy je wychowywać w szkołach i przedszkolach? – informuje Kaja Małecka-Kotlarz.

Organizatorami wydarzenia są Przedstawiciele Rodziców z Przedszkola Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Piastowie, Stowarzyszenie Rodziców Przedszkola i Szkoły Promienie oraz Szkoły Azymut „Na Fali”, Pary z Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej oraz Stowarzyszenie „MOŻESZ”.

Wstęp na konferencję jest darmowy.

Wypowiedź Kaji Małeckiej-Kotlarz:

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj