fot. sxc.hu

Radni Ostrołęki zajmą stanowisko ws. gender

Radni Rady Miasta Ostrołęki w najbliższy czwartek zajmą się projektem broniącym dzieci i młodzież przed ideologią gender. To już kolejna jednostka samorządu terytorialnego, która zajmie stanowisko wobec tej niezwykle szkodliwej ideologii.

Dziś odbędzie się pierwsze czytanie projektu podczas Komisji Rodziny. W dokumencie czytamy; „W Polsce podjęto próby instytucjonalnego wprowadzenia gender na różnych płaszczyznach życia społecznego. Dokonuje się to najpierw poprzez prawodawstwo. Tworzone są dokumenty pozornie służące ochronie, bezpieczeństwu i dobru obywateli, które w rzeczywistości zawierają elementy destrukcyjne. Ingeruje się w nich w system wychowawczy dzieci i młodzieży, ogranicza się wolność słowa i możliwość wyrażania poglądów religijnych”.

Ryszard Żukowski, przewodniczący Komisji Kultury Narodowej i Promocji Rady Miasta w Ostrołęce podkreśla, że rząd przyjmuje dokumenty, które propagują gender. Jak zauważa, ludzie nie wiedzą jakie zagrożenia niesie za sobą ta ideologia.

– Oni podważają znaczenie płci biologicznej, znaczenie małżeństwa, a przede wszystkim chodzi im o tzw. prawa reprodukcyjne, a więc prawo do aborcji, antykoncepcji, in vitro, do nieograniczonej normami moralnymi edukacji seksualnej. Jest to przerażające. Od pewnego czasu analizuję to wszystko, więc powiedziałem: „Nie, stop!”, mimo, że oni starają się atakować, mówią że powinniśmy się zajmować budowami, inwestycjami, szkołami itd. Oczywiście to jest bardzo ważne – zajmujemy się tym w Radzie, ale przede wszystkim musi być fundament, muszą być wartości, dlatego apeluję do wszystkich Polaków, ażeby się zmobilizowali – akcentuje Ryszard Żukowski.

Radny podkreśla, że edukacja seksualna powinna służyć integracji człowieka, powinna przygotować młodzież do dojrzałości, do życia w prawidłowej i kochającej się rodzinie. W uchwale zwrócił uwagę na to, że konstytucja RP gwarantuje nam możliwość wychowywania dzieci zgodnie z wartościami, które wyznają rodzice.

RIRM 

drukuj