fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz TChr o wprowadzaniu tzw. planu równości płci na niektórych polskich uczelniach: Niewątpliwie potrzebny jest psychiatra, żeby ogarnąć stan umysłu elit tychże uniwersytetów

Niewątpliwie potrzebny jest psychiatra, żeby ogarnąć stan umysłu elit niektórych polskich uniwersytetów, ponieważ to co jest podejmowane, jest kompletnym absurdem. Nie wiemy, o jakich płciach jest mowa, bo to pojęcie zostało dzisiaj zupełnie rozmyte. Nawet gdybyśmy przyjęli najprostszą i realistyczną wersję, że chodzi tutaj o równość płci męskiej oraz żeńskiej, to trzeba zauważyć, iż ta równość jest w gruncie rzeczy nierównością – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, bioetyk, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Niektóre wyższe uczelnie w Polsce przygotowują tzw. plany równości płci [czytaj więcej]. Pomysł skomentował ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– Niewątpliwie potrzebny jest psychiatra, żeby ogarnąć stan umysłu elit niektórych polskich uniwersytetów, ponieważ to co jest podejmowane, jest kompletnym absurdem. Nie wiemy, o jakich płciach jest mowa, bo to pojęcie zostało dzisiaj zupełnie rozmyte. Nawet gdybyśmy przyjęli najprostszą i realistyczną wersję, że chodzi tutaj o równość płci męskiej oraz żeńskiej, to trzeba zauważyć, iż ta równość jest w gruncie rzeczy nierównością. Uczelnia nie jest kwestią promowania takiej czy innej płci, uprawiania polityk równościowych, ale jest przestrzenią służącą edukacji, wychowaniu i formacji – wskazał gość Radia Maryja.

Pomysł może w efekcie końcowym doprowadzić do wielu absurdalnych sytuacji.

– Jeżeli będziemy mieli np. taką sytuację, że uczelnia będzie zatrudniała pracowników technicznych do obsługi placówki i przykładowo zatrudni 6 hydraulików zajmujących się stanem instalacji sanitarnej, to czy też będzie zmuszona do dokooptowania 6 hydrauliczek, żeby spełniać parytety równościowe? Nie jestem w stanie ogarnąć tego, jakimkolwiek racjonalnym namysłem – mówił bioetyk.

– W związku z istniejącą sytuacją upatruję ogromną szansę dla jednej dyscypliny naukowej w Polsce – psychiatrii. To jest chyba złoty czas dla psychiatrii, który zostaje napędzany przez niebywałą koniunkturę. Wydaje się, iż jest to jedyny pozytywny aspekt. Żałuję tylko, że nie jestem już w takim wieku, w którym mógłbym podjąć studia psychiatryczne, bo w obecnej sytuacji warto by było to zrobić – zaakcentował ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj