fot. https://twitter.com/mblaszczak

Kolejni brytyjscy żołnierze wzmocnią bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że 350 żołnierzy Marines wzmocni siły Wielkiej Brytanii stacjonujące już w Polsce. Jak dodał minister, „traktujemy to jako wyraz solidarności państw NATO”. Żołnierze wzmocnią bezpieczeństwo na wschodniej flance Sojuszu.

Mariusz Błaszczak podczas czwartkowej konferencji prasowej przypomniał, że w Orzyszu stacjonują już brytyjscy wojskowi.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1491739912709853185

–  Brytyjscy żołnierze także wzmacniają naszych żołnierzy przy ochronie granicy z Białorusią. Już od ubiegłego roku inżynierowie wojsk brytyjskich wspierają polskie siły zbrojne i teraz żołnierzy brytyjskich Marines, którzy poprzez swoje stacjonowanie w naszym kraju znacząco wzmacniają bezpieczeństwo we wschodniej flance NATO. Tak więc po żołnierzach amerykańskich, którzy przybyli do Polski, teraz przybywają żołnierze brytyjscy. Traktujemy ten fakt jako wyraz solidarności państw tworzących Sojusz Północnoatlantycki. Wojsko polskie jest aktywne w ramach Sojuszu – podkreślił szef MON.

Dodatkowych 350 brytyjskich żołnierzy ma wspierać stronę polską w zakresie wspólnych ćwiczeń, planowania awaryjnego i budowania potencjału w obliczu gromadzenia się sił rosyjskich na granicy z Ukrainą.

W czwartek z wojskowymi mają się spotkać premier Mateusz Morawiecki oraz odwiedzający dziś Polskę premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson.

Przypomnijmy, że do naszego kraju przybywają też grupami amerykańscy żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej, w sumie 1700 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl