Kolejne żądania homoseksualistów

W Niemczech po decyzji Federalnego Trybunału Konstytucyjnego szybko rozpędziła się spirala kolejnych żądań lobby homoseksualnego.

Obecnie homoseksualiści zachęceni przez sędziów z Karlsruhe, wspierani przez polityków SPD, Zielonych, FDP oraz lewicy żądają następnych przywilejów.

Systematycznie dążą do całkowitego zrównania praw par homoseksualnych z normalnymi małżeństwami.

Niemiecka prasa jest zachwycona decyzją sędziów z Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, którzy zdecydowali, że gej lub lesbijka będzie miała prawo zaadoptować dziecko wcześniej zaadoptowane przez swojego partnera. Tutejsze gazety od dzisiaj już oficjalnie piszą, że definicja rodziny w pojęciu matki i ojca schodzi do lamusa, bowiem teraz mogą ją tworzyć dwie matki lub dwóch ojców. Liberalny „Süddeutsche Zeitung” donosi, że tak jak zmienia się człowiek, tak zmienia się małżeństwo cywilne. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” dodaje, że po wyroku trybunału, logicznym następstwem jest pełne prawo do adopcji dla osób homoseksualnych. To nie są puste obietnice gdyż urzędujący minister sprawiedliwości z partii FDP żąda tego samego, czyli prawa do adopcji dla związków homoseksualnych, na takich samych zasadach jak dla innych. Jedynie chadecy wydają się być przeciwni, ale tylko kilku bawarskich polityków z CSU ośmieliło się skrytykować wyrok. Inni na razie wolą milczeć. Milczy także kanclerz Angela Merkel. Głos w tej kwestii zabrał jedynie rzecznik prasowy Stefan Zeiber, który stwierdził, że rząd zajmie oficjalnie stanowisko w sprawie wyroku po zapoznaniu się z jego uzasadnieniem – powiedział red. Waldemar Maszewski z Hamburga.

Tymczasem w 24 godz. po wyroku Federalnego Trybunału Konstytucyjnego mamy już pierwsze kroki prawne.

– Hamburg ma już gotowy projekt ustawy o całkowitej równości homo związków, który składa 22 marca tego roku w Izbie Niższej parlamentu czyli w Bundesracie. Schleswig-Holstein i Bremen składają drugi, inny projekt dotyczący zrównania prawnego opodatkowania homoseksualistów w porównaniu do normalnych małżonków. Przypomnę, że obecnie opozycja posiada większość w Bundesracie, więc to tylko kwestia czasu kiedy będą mieli wszystko co chcieli – dodaje Waldemar Maszewski.

Wypowiedź red. Waldemara Maszewskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl