Akcja protestacyjna Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych

Związkowcy z Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo – Produkcyjnych od stycznia protestują w związku z eskalacją działań związkowców z cywilnej zbrojeniówki.

* * *

25 stycznia 2013 roku związkowcy z Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych rozpoczęli akcję protestacyjną, związaną z eskalacją działań związkowców z cywilnej zbrojeniówki. To właśnie oni zagrozili protestami, jeżeli Rząd RP nie zrealizuje założeń Strategii 2012, które miały doprowadzić do wniesienia akcji naszych spółek do Bumar Sp. z o.o.

Mając na uwadze powyższe nie możemy zgodzić się, aby ktoś wymuszał na Rządzie działania niezgodne z prawem, ponieważ po zasięgnięciu opinii prawnych w MON i MSP oraz dwóch niezależnych Kancelarii prawnych wiemy, że działania Ministra SP w odniesieniu do przedmiotowego wnoszenia są niezgodne z obowiązującym prawem Ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji już od połowy 2006 roku. O tym informowany był Skarb Państwa od 2007 roku przez Rządowe Biuro Legislacyjne.

Do końca marca br. powstały międzyresortowy zespół z MON, MSP i MG ma wypracować dla Rządu sposób dalszej konsolidacji przemysłu zbrojeniowego, co jest konsultowane ze stroną społeczną i mamy nadzieję, że nasze wnoszone uwagi zostaną uwzględnione. Wskazują one jednoznacznie, że konsolidacja administracyjna, czy kapitałowa przynoszą więcej złego, niż dobrego. Jesteśmy za zdroworynkową konsolidacją programową, czy produktową, realizowaną przez zawiązywane konsorcja, jak ma to już miejsce.

W związku z tym zwracam się do Państwa o pomoc i wsparcie naszych działań. Na naszej stronie internetowej wprp.grudziadz.com, której link jest również dostępny na stronie Radia Maryja są petycje, które można podpisywać, korzystając z Internetu, ale również można je wydrukować i składać lub przesyłać na adresy podane w sprawach bieżących w poszczególnych WPRP, a także w ZO PWiDzP NSZZ PW.

Wasze wsparcie jest sprawą bardzo ważną. Chcemy obronić miejsca pracy dla tysięcy osób i chcemy pracować dla dobra naszej armii, aby była gwarantem bezpieczeństwa naszej, tak ciężko wywalczonej, niepodległości. Jeszcze raz proszę. Bądźcie z nami!

wprp.grudziadz.com

drukuj