fot. pixabay.com

Kolejne sankcję wobec Białorusi

Unia Europejska przygotowuje nowy pakiet sankcji wobec Białorusi. To odpowiedź na działania reżimu Alaksandra Łukaszenki wobec polskiej mniejszości.

Sytuacja na Białorusi była jednym z tematów Rady ds. Zagranicznych, która w poniedziałek zebrała się w Brukseli. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych Polski, zwrócił uwagę na utrzymujące się na represje reżimu Alaksandra Łukaszenki wobec społeczeństwa. To wymaga właściwej reakcji ze strony UE. Białoruskie władze wciąż przetrzymują przedstawicieli polskiej mniejszości na Białorusi.

– Wyraziłem zaniepokojenie postępującym zaostrzeniem się sytuacji, gdyż społeczeństwo obywatelskie nadal znajduje się pod presją władz – poinformował Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1391801227671969794?s=20

Josep Borrell, szef unijnej dyplomacji, poinformował, że wspólnota przygotowuje nowy pakiet sankcji przeciwko Białorusi. To odpowiedź na represje reżimu Alaksandra Łukaszenki wobec Polaków.

– Mam nadzieję, że zostaną one wprowadzone w ciągu nadchodzących tygodni – wskazał Josep Borrell.

Ostatecznych decyzji w tej sprawie należy się spodziewać w czerwcu. Unia Europejska planuje również wdrożenie programu wsparcia dla represjonowanego społeczeństwa. Zakłada on m.in. stworzenie opiewającego na co najmniej 1 mld euro funduszu stabilizacyjnego, a także wsparcie białoruskich przedsiębiorców i ułatwienia wizowe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl