PAP/Marcin Obara

Min. Sprawiedliwości planuje zmiany w prawie rodzinnym. Chodzi m.in. o natychmiastowe alimenty

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło założenia reformy prawa rodzinnego, chodzi m.in. o natychmiastowe alimenty. Nowe rozwiązania, jak podkreśla minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, mają poprawić ochronę prawną dzieci.

Dzisiaj, kiedy dochodzi do sporu między rodzicami, sprawy alimentacyjne ciągną się długimi miesiącami, czasami latami. Brak regulacji w tym zakresie sprawia, że cierpią na tym najbardziej dzieci, które nie mają comiesięcznego finansowego wsparcia na podstawowe potrzeby egzystencjonalne – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny, prezes Solidarnej Polski.

https://twitter.com/MarRomanowski/status/1392139649175404552

– Celem projektu jest to, by alimenty natychmiastowe były orzekane w ciągu dwóch tygodni od momentu wystąpienia z bardzo uproszczonym formularzem, który będzie można pozyskać w internecie, z ograniczonym do minimum postępowaniem dowodowym – dodał min. Zbigniew Ziobro.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl