fot. MON

Kolejne radary Odra dla Sił Zbrojnych RP

Inspektorat Uzbrojenia zawarł umowę z PIT-Radwar na dostawę mobilnych radarów średniego zasięgu TRS-15M Odra wraz pakietem szkoleniowym – poinformowało w poniedziałek MON. Radary zostaną dostarczone do wojska w 2024 roku.

„Inspektorat Uzbrojenia zawarł umowę z PIT-Radwar na dostawę kolejnych trójwspółrzędnych mobilnych radarów średniego zasięgu TRS-15M Odra wraz pakietem szkoleniowym. Radary zostaną dostarczone do Wojska Polskiego w 2024 r.” – podał w poniedziałek na Twitterze resort obrony.

Mobilny trójwspółrzędny radar obserwacyjny średniego zasięgu TRS-15 jest przeznaczony do pracy w systemie obrony powietrznej jako źródło informacji radiolokacyjnej dla systemów dowodzenia i kierowania. Po dodaniu funkcjonalności kanału morskiego, radar może pracować jako sensor nabrzeżnych systemów rakietowych.

Radar TRS-15 składa się z jednostki antenowej i jednostki wskaźnikowej transportowanych na podwoziach samochodu ciężarowego. System antenowy jest rozwijany w czasie krótszym niż 20 min przez trzyosobową załogę.

Współrzędne celów powietrznych są określane w trzech wymiarach. Zasięg radaru to ponad 200 km, pułap – do 30 km.

PAP

 

drukuj