Kolejne przesłuchania prokuratorów ws. Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha w tym tygodniu kolejnych prokuratorów. Najwięcej emocji wzbudza zaplanowane na czwartek przesłuchanie prokuratora Andrzeja Seremeta, byłego Prokuratora Generalnego.

We wtorek z kolei ma zeznawać Jacek Rodoniewicz, prokurator Prokuratury Krajowej oraz Małgorzata Syguła, zastępca Prokuratora Okręgowego w Gdańsku.

W ubiegłym tygodniu komisja śledcza przesłuchała dwoje prokuratorów z Gdańska: Hannę Borkowską z Prokuratury Okręgowej oraz Ireneusza Tomaszewskiego, byłego prokuratora gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej.

Bardzo dobrze, że sprawa Amber Gold jest wyjaśniana – ocenia Paweł Mucha,  społeczny doradca prezydenta RP.

Jest to sprawa niezwykle bulwersująca dla tysięcy pokrzywdzonych. Ludzie stracili często cały dorobek swojego życia. Mają oni prawo oczekiwać, że państwo polskie powinno było zareagować w tej sytuacji, a dzisiaj mają prawo oczekiwać, że państwo polskie wyjaśni, jak to jest możliwe, że tego rodzaju afera z wszystkimi jej kontekstami i wszystkimi osobistymi wątkami – uwikłania poszczególnych polityków określonej opcji – mogła się rozwinąć na taką skalę – komentuje Paweł Mucha.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. W sierpniu 2012 r. ogłosiła likwidację, a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl