fot. tvpparlament.pl

Gdańsk: Sąd zakończy dziś odczytywanie wyroku w sprawie Amber Gold

Sąd Okręgowy w Gdańsku zakończy dziś odczytywanie wyroku w sprawie twórców piramidy finansowej Amber Gold Marcina P. i Katarzyny P.

Ogłaszanie wyroku trwa od 20 maja. Sąd Okręgowy w Gdańsku miał do odczytania 60 tomów akt. Jeszcze na początku sierpnia sądowi zostało do odczytania 19 tomów. W ostatnich dniach weszły jednak w życie przepisy, które pozwoliły odstąpić od tej czasochłonnej procedury i przyspieszyć ogłoszenie wyroku.

Amber Gold uchodzi za największą aferę finansową ostatnich lat. Firma powstała na początku 2009 roku. Pod pozorem inwestowania w złoto i inne kruszce  oszukała niemal 19 tysięcy klientów na ponad 851 milionów złotych. złotych. Oskarżeni Marcin P. i Katarzyna P.  nie przyznają się do winy, Prokuratura żąda dla nich 25 lat więzienia. W pierwszej części odczytywania wyroku sąd uznał, że oskarżeni są winni głównego zarzutu, tzn. oszustwa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl