Pakistan: 11 zabitych, 75 rannych w pożarze hotelu w Karaczi

Co najmniej 11 osób zginęło, a 75 odniosło obrażenia w poniedziałek nad ranem w pożarze czterogwiazdkowego hotelu w Karaczi na południu Pakistanu – poinformowała pakistańska policja. Pożar wybuchł, gdy wszyscy spali.

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną tragedii w hotelu Regent Plaza, ale ogień zaczął rozprzestrzeniać się w hotelowej kuchni – podała agencja Associated Press.

Większość osób zmarła wskutek uduszenia się dymem. Wśród ofiar śmiertelnych są cztery kobiety.

Lekarka z głównego szpitala im. Jinnaha w tej pakistańskiej metropolii, dr Semi Jamali, sprecyzowała, że kilku obcokrajowców doznało poparzeń i przebywa w szpitalu. Niektórzy poszkodowani wyskakiwali przez okna, uciekając z płomieni.

Strażakom udało się ugasić pożar po trzech godzinach.

We wrześniu 2012 roku w pożarze zakładów tekstylnych w Karaczi zginęło 289 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl