Olsztyn: pożar w sortowni odpadów komunalnych

Około 35 zastępów straży pożarnej bierze udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w czwartek nad ranem na składowisku Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi przy ul. Lubelskiej w Olsztynie. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował PAP oficer prasowy warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Rafał Melnyk, pożar wybuchł ok. godz. 3 nad ranem i objął niezadaszone składowisko o powierzchni 50 na 70 m.

„Są to głównie odpady wielkogabarytowe, czyli stare meble. Strażacy starają się nie dopuścić ognia do składowanych w pobliżu opon samochodowych” – powiedział st. kpt. Rafał Melnyk.

W tej chwili na miejscu działa ok. 35 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej, czyli ok. 150 strażaków. Ze względu na znaczne rozmiary pożaru, poza jednostkami gaśniczymi z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w akcji uczestniczą również strażacy ze Szczytna, Lidzbarka Warmińskiego i Ostródy.

Jak poinformował st. kpt. Melnyk, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Pożar objął ok. 1,5 tys. ton odpadów. Składowisko znajduje się w dzielnicy przemysłowej, w pobliżu nie ma budynków mieszkalnych.

„Na tę chwilę nie widać już otwartego ognia, ale dogaszanie płonącej wewnątrz sterty może potrwać wiele godzin” – dodał strażak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl