fot. Paweł Palembas

Kolejne dziecko w „Oknie Życia” przy ul. Hożej w Warszawie

Kolejne dziecko znaleziono w czwartek o godz. 12.20 w „Oknie Życia” prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej w Warszawie. Chłopiec ma kilka dni. Nie było przy nim żadnej karteczki – poinformowały siostry.

To już 17. dziecko w tym „Oknie Życia”. Nieustanny dyżur pełnią przy nim siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi i to one uruchamiają procedurę przejęcia opieki nad dzieckiem. Dziecko bezzwłocznie trafia do szpitala na oddział noworodków, gdzie przechodzi badania, a o jego dalszym losie decydują sąd i ośrodki adopcyjne.

Okno Życia przy ul. Hożej w Warszawie powstało pod koniec 2008 roku. Działa pod opieką Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Obok sióstr w jego funkcjonowanie zaangażowane są: Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej, Pogotowie Ratunkowe, Szpital im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego  oraz ośrodki adopcyjne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl