Kolejna tura rozmów związkowców KW z zarządem spółki

Związkowcy z Kompanii Węglowej rozpoczną dziś kolejną rundę rozmów z zarządem spółki. Tydzień temu strona społeczna otrzymała wyciąg z biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej, która do połowy roku ma przejąć kopalnie Kompanii.

Porozumienia wciąż nie ma, ponieważ związki nie godzą się na cięcia płac. Z tego powodu w zakładzie od kilku tygodni trwa także spór zbiorowy pracowników z zarządem.

Bogusław Hutek, przewodniczący „Solidarności” w Kompanii Węglowej, podkreśla, że wciąż wyjaśnionych musi zostać kilka istotnych kwestii.

– Dostaliśmy część biznesplanu, z tego względu, że wtedy jeszcze nie podano do publicznej wiadomości, jakie to spółki energetyczne wchodzą. Na drugi dzień te spółki się ujawniły i teraz oczekiwalibyśmy, że dostaniemy już cały biznesplan i będziemy mogli już wtedy dyskutować na bazie całego biznesplanu, a nie wyciągu. Na kopalniach, jak w pierwszych miesiącach był problem z wynagrodzeniami, teraz – na poziomie tamtego roku – nie ma z tym problemów, natomiast zobaczymy, co znajdzie się w tym biznesplanie. Jeżeli nie ma w nim zawartych żadnych drastycznych zapisów, cięć kosztów pracy, to myślę, że pewnie jakoś się dogadamy. Miejmy nadzieję, że zakończy się to dla firmy i dla ludzi pokojem i sukcesem – mówi Bogusław Hutek.

Kompania Węglowa to największa górnicza firma, zatrudniająca ponad 34 tys. osób i produkująca ok. 28 mln ton węgla rocznie. Zgodnie z planem naprawczym, najdalej do połowy roku aktywa KW mają trafić do Polskiej Grupy Górniczej, do której inwestorzy mają wnieść 2,2 mld zł. Wśród firm energetycznych, które chcą zainwestować w PGG są m.in. Polska Grupa Energetyczna, Energa oraz PGNiG Termika.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl