Kolejna ogólnopolska pikieta pracowników służby zdrowia

W Warszawie przed gmachem Ministerstwa Zdrowia odbędzie się dziś ogólnopolska pikieta pracowników służby zdrowia zrzeszonych w NSZZ „Solidarność”. Związkowcy domagają się m.in. podwyżek płac dla wszystkich pracowników tego sektora.

Związkowcy z „Solidarności” jasno zaznaczają, że chcą równego traktowania przez Ministerstwo Zdrowia ws. przydzielenia podwyżek, zaprzestania prywatyzacji (zwłaszcza szpitali publicznych i jednostek Państwowego Ratownictwa Medycznego), oraz zerwania z patologią umów śmieciowych w systemie opieki.

Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” podkreśla, że Związek nie godzi się na konfliktowanie środowiska służby zdrowia.

Podwyżki w służbie zdrowia były, ale nie można dawać jednym, nie pamiętając o innych. Ktoś pięknie kiedyś podkreślił, że służba zdrowia jest jak organizm: funkcja lekarza to mózg, pielęgniarki to serce, a pozostali pracownicy to krwioobieg, czyli układ, który musi funkcjonować, żeby tamte organy również mogły właściwie działać. Dlatego też ta pikieta. Mamy pełną świadomość, że ten rząd nie spełni oczekiwań. Dziś być może obiecuje niektórym grupom zawodowym gruszki na wierzbie, a tak naprawdę problem będzie miał następny rząd, który będzie musiał te pseudo-obietnice spełniać i godzić te zwaśnione środowiska – zaznacza Maria Ochman.

Organizatorem manifestacji jest Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia i Krajowa Sekcja Ratownictwa Medycznego i Pogotowia Ratunkowego NSZZ „Solidarność”.

Swój udział w pikiecie zapowiedziało już kilka tysięcy pracowników reprezentujących wszystkie zawody medyczne i niemedyczne, a także przedstawiciele innych branż popierających postulaty związków.  Manifestacja rozpocznie się o godz. 12.00 .

Będzie to już drugi w ciągu ostatnich dwóch tygodni protest pracowników branży medycznej w tej sprawie.


RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl